TYLKO U NAS: Autor tekstu „bije się w pierś” i publikuje sprostowanie!

18
2877
zdjęcie ilustracyjne - fot. fotolia

Autor tekstu o sensacyjnych i nieprawdziwych doniesieniach z placu budowy żłobka w Jedliczu opublikował sprostowanie tendencyjnego artykułu. I to w zawrotnie szybkim tempie. Jak sam podkreślił „w obawie przed możliwością popełnienia błędu przy przepisywaniu tekstu sprostowania.” Dodam tylko: niepierwszego błędu.

Choć przez usta autora nie przeszły słowa: „Przepraszam mieszkańców Gminy Jedlicze, że nie dopełniłem rzetelności dziennikarskiej i wprowadziłem Was w błąd…” to optymizmem może napawać fakt, że autor tekstu zdał sobie sprawę, że złamał podstawowe zasady prawa prasowego (nie dopełnił rzetelności dziennikarskiej). Domieszka ironii przy publikacji sprostowania wynikać może ze wstydu- co wobec powyższego jest jak najbardziej zrozumiałe. Jednak nie to jest najważniejsze.

Błąd został naprawiony, ale chaos informacyjny wywołał lawinę bezpodstawnych i nieprawdziwych lub półprawdziwych komentarzy, a półprawdy mogą być gorsze od kłamstw. Liczę więc, że autorzy niektórych wpisów „pójdą po rozum do głowy” i następnym razem włączą się, ale w merytoryczną dyskusję, a nie moderowaną falę podniecenia z cyklu „jak jest źle, to jest dobrze”.

 


Warto przeczytać:

Gonitwa po stołki… zaczyna się dzisiaj! Komu marzy się tylko władza?

 

18 KOMENTARZE

 1. Tylko jako czytelnik odebrałem powyższy artykuł na ************ nie jako sprostowanie a raczej szydzenie z waszych wypocin… Trudno się tam doszukać słowa sprostowanie, przepraszam czy jakiego innego mówiącego, że przyznają się do błędu. Tacy wyedukowani a tak nie potrafią czytać ze zrozumieniem….

  • Panie Rico – czyli. Jerzy z Białej wieży obok remizy męcińskiej- zmień klapki na oczach na okulary i będziesz wszystko widział

  • WYBACZ ALE JA NIE DAŁEM SIĘ NABRAĆ NA TE WYPOCINY
   POTRAFIĘ SAM TRZEŹWO MYŚLEĆ
   TOLUDZIE NIE POGODZENI Z PORAŻKĄ

 2. Władza znajduje się na tratwie która zaczyna tonąć 🙂 Wpadają w coraz większą panikę nie wiedząc co robić ! Co ruch to tratwa szybciej tonie !!!

 3. Do Jurek co z tego ze maja stronę internetową jak nie podają informacji prawdziwych itp . Cyrk się dzieje w tej Gminie ! nie wiedzą za co się zabrać itp . Jak oni mają się za jakąś inwestycję zabrać jak nie potrafią porządku w GMINIE utrzymać ! Jak się Wam podoba trafia na chodnikach i przy krawężnikach ?? SYF SYF SYF SYF !!!!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ