XII Międzywojewódzki Memoriał im. Bogusława Dziury w strzelectwie sportowym [ZDJĘCIA]

0
893

Już po raz dwunasty w hali sportowej GOSiR w Jedliczu spotkali się pasjonaci strzelectwa sportowego, reprezentujący różne szkoły oraz kluby strzeleckie z całej Polski. W ciągu dwóch dni (10-11.11) turnieju rozegrano konkurencje strzeleckie z pistoletu i karabinka pneumatycznego, a ponad 160 zawodników w różnych kategoriach wiekowych, rywalizowało o miano najlepszego strzelca zawodów.

 

WYNIKI  INDYWIDUALNE (SZKOŁY) :

Gimnazja dziewczynki

Lp. Imię i Nazwisko Nazwa Zespołu Wynik seria Suma Miejsce indywid. Wynik drużyny
I II
1 Wójcik Monika Tarnowiec 13 26 39 II 77
2 Sawicka Anna Tarnowiec 11 23 34
3 Żebracka Karolina Tarnowiec 2 2 4
4 0
1 Wojankowska Amelia Sanok 9 19 28 103
2 Kowalik Inga Sanok 17 23 40 I
3 Tomkiewicz Natalia Sanok 26 9 35 III
Lp. Imię i Nazwisko Szkoła Wynik seria Suma Miejsce indywid. Wynik drużyny
I II
1 Szczur Tymoteusz Moderówka 8 11 19 47
2 Wareliś Maksymilian Moderówka 8 17 25
3 Smoła Arkadiusz Moderówka 0 3 3
1 Dąbrowski Paweł Sanok nr1 23 28 51 II 98
2 Kurek Piotr Sanok nr1 16 20 36
3 Pawlik Maciej Sanok nr1 4 7 11
1 Jasiński Piotr Tarnowiec 1 2 3 32
2 Bigus Kacper Tarnowiec 1 15 16
3 Lepucki Łukasz Tarnowiec 4 9 13
1 Przybyła Maciej Krosno nr1 22 29 51 I 133
2 Zając Łukasz Krosno nr1 20 29 49 III
3 Guzik Przemysław Krosno nr1 18 15 33

Gimnazjum chłopcy

 

Ponadgimnazjalne  chłopcy

 

Lp. Imię i Nazwisko Nazwa Zespołu Wynik seria Suma Miejsce indywid. Wynik drużyny
I II
1 Wojtasik Artur LO Rymanów 19 17 36 164
2 Szymczakowski Bartosz LO Rymanów 28 38 66
3 Sylwestrzak Kacper LO Rymanów 30 32 62
1 Dobosz Karol ZS Jedlicze I 8 20 28 85
2 Lorens Jakub ZS Jedlicze I 12 10 22
3 Sałaja Oskar ZS Jedlicze I 15 20 35
1 Sajdak Szymon LO Jedlicze I 44 45 89 193
2 Dobrzański Patryk LO Jedlicze I 31 31 62
3 Kielar Łukasz LO Jedlicze I 12 30 42
1 Dżugan Łukasz LO Sanok 36 34 70 144
2 Michałkowski Marcin LO Sanok 30 36 66
3 Wilusz Marceli LO Sanok 3 5 8
2 Jakub Pomprowicz ZS Jedlicze II 16 14 30
3 Sanocki Paweł ZS Jedlicze II 1 3 4
1 Korczyński Kacper ZS Jedlicze III 16 12 28 85
2 Pęcak Mateusz ZS Jedlicze III 21 15 36
3 Gajda Bartek ZS Jedlicze III 1 20 21
1 Zawisza Konrad Krosno nr 6 Budowlanka 40 30 70 179
2 Szymański Dominik Krosno nr 6 Budowlanka 21 36 57
3 Paradysz Marcin Krosno nr 6 Budowlanka 19 33 52
1 Caban Damian ZS Jedlicze IV 20 38 58 158
2 Szopa Grzegorz ZS Jedlicze IV 24 32 56
3 Czekański Krzysztof ZS Jedlicze IV 25 19 44
1 Sysoł Przemek LO Jedlicze 28 25 53 118
2 Grzesik Jakub LO Jedlicze 15 24 39
3 Moskowicz Kondrad LO Jedlicze 11 15 26
1 Koperstyński Patryk ZSP4 Krosno 33 43 76 212
2 Prajsnar Damian ZSP4 Krosno 25 37 62
3 Dzień Karol ZSP4 Krosno 44 30 74
1 Jawnicki Mateusz ZS Jedlicze V 24 18 42 114
2 Rajchel Krystian ZS Jedlicze V 17 17 34
3 Łukasik Bartosz ZS Jedlicze V 20 18 38
1 Kasperkiewicz Przemysław ZSP 5 Krosno Elektryk 33 38 71 160
2 Mercik Paweł ZSP 5 Krosno Elektryk 25 35 60
3 Pitycz Konrad ZSP 5 Krosno Elektryk 19 10 29
1 Dubiel Sebastian ZS Jedlicze VI 11 6 17 106
2 Chajkut Bartłomiej ZS Jedlicze VI 11 14 25
3 Lidwin Jakub ZS Jedlicze VI 31 33 64

Ponadgimnazjalne  dziewczęta

Lp. Imię i Nazwisko Nazwa Zespołu Wynik seria Suma Miejsce indywid. Wynik drużyny
I II
1 Pacholczyk Justyna ZSP4 Krosno 38 31 69 220
2 Rysz Maria ZSP4 Krosno 39 33 72
3 Wysowska Emanuela ZSP4 Krosno 41 38 79
1 Szafran Kamila LO Jedlicze I 41 25 66 186
2 Muszańska Justyna LO Jedlicze I 34 32 66
3 Jasłowska Karolina LO Jedlicze I 32 22 54
1 Czupryn Monika LO Jedlicze II 5 14 19 132
2 Maciejczyk Natalia LO Jedlicze II 27 26 53
3 Pomprowicz Paulina LO Jedlicze II 28 32 60
1 Sokołowska Jowita ZSP Miejsce Piastowe 25 29 54 172
2 Baran Natalia ZSP Miejsce Piastowe 28 26 54
3 Szymula Paula ZSP Miejsce Piastowe 34 30 64
1 Leśniak Katarzyna LO Miejsce Piastowe 16 27 43 146
2 Śnieżek Katarzyna LO Miejsce Piastowe 27 22 49
3 Marszał Aleksandra LO Miejsce Piastowe 29 25 54
1 Paczkowska Anita LO Rymanów 27 41 68 160
2 Wołczańska Joanna LO Rymanów 20 17 37
3 Słabik Dagmara LO Rymanów 23 32 55
1 Kranc Monika Krosno nr6 Budowlanka 35 30 65 177
2 Belczyk Wioleta Krosno nr6 Budowlanka 28 27 55
3 Rysz Julia Krosno nr6 Budowlanka 23 34 57
1 Leś Agnieszka ZSP nr5 Krosno 21 30 51 154
2 Leś Aleksandra ZSP nr5 Krosno 29 22 51
3 Jamróz Oliwia ZSP nr5 Krosno 19 33 52

 

 

 

 KLASYFIKACJA    ZESPOŁOWA :

Gimnazjum dziewczynki

  1. Gimnazjum Sanok
  2. Gimnazjum Tarnowiec

 

Gimnazjum chłopcy

  1. Gimnazjum nr. 1 Krosno
  2. Gimnazjum nr. 1 Sanok
  3. Gimnazjum Moderówka

 

Ponadgimnazjalne  chłopcy

  1. ZSP nr. 4 Krosno
  2. LO Jedlicze
  3. ZSP nr. 6 Krosno

Ponadgimnazjalne  dziewczęta

  1. ZSP nr. 4 Krosno
  2. LO Jedlicze
  3. ZSP nr.4 Krosno

 

 WYNIKI  INDYWIDUALNE (KLUBY):

Protokół nr 1 Pistolet Pneumatyczny 30 strzałów młodziczki
Miejsce Nazwisko i Imię Rok ur. Klub I II III Wynik 10X Uwagi
1 PALONEK JULIA 2002 PROMIEŃ BOCHNIA 88 83 85 256 1
2 WÓJCIK MONIKA 2002 MUKS JEDLICZE 79 79 80 238 1
3 SKOCZYŃSKA JULIA 2002 PROMIEŃ BOCHNIA 60 80 73 213 1
4 TROJAN ROZALIA 2003 PROMIEŃ BOCHNIA 32 35 42 109
Protokół nr 2 Pistolet Pneumatyczny 30 strzałów młodzicy
Miejsce Nazwisko i Imię Rok ur. Klub I II III Wynik 10X Uwagi
1 GAJEWSKI FILIP 2003 HUSRIA LOK KROSNO 83 59 57 199
2 POLEK MATEUSZ 2005 PROMIEŃ BOCHNIA 64 67 53 184 1
3 CYGAN WITOLD MUKS JEDLICZE 50 53 56 159
4 TUREK DAWID 2007 HUSRIA LOK KROSNO 15 11 17 43
Protokół nr 3 Karabin Pneumatyczny 30 strzałów młodziczki
Miejsce Nazwisko i Imię Rok ur. Klub I II III Wynik 10X Uwagi
1 ROJEK OLIWIA 2003 PROMIEŃ BOCHNIA 93,3 85,1 90,6 269
2 CIEJAK JULIA 2003 PROMIEŃ BOCHNIA 76,1 71,6 81,1 228,8
3 KAZEK KLAUDIA 2002 PROMIEŃ BOCHNIA 65,7 72,1 72,2 210
4 MICHALIK ANNA 2003 PROMIEŃ BOCHNIA 62,8 53,4 55,6 171,8
5 SKOCZYŃSKA WERONIKA 2006 PROMIEŃ BOCHNIA 53,5 62,1 53,8 169,4
6 BROSZKIEWICZ NATALIA 2003 PROMIEŃ BOCHNIA 27,6 39,6 29,3 96,5
 

Protokół nr 4 Karabin Pneumatyczny 30 strzałów młodzicy
Miejsce Nazwisko i Imię Rok ur. Klub I II III Wynik 10X Uwagi
1 SMOŁA IGOR GALICJA LOK RZESZÓW 97,7 97 94,2 288,9
2 ANTOSZ JAKUB 2003 HUSARIA LOK KROSNO 91,9 92,4 98,4 282,7
3 KOPIEC KORNELIUSZ 2003 TWIERDA LOK PRZEMYŚL 96,1 89,3 91,8 277,2
4 BARAN SZYMON 2002 GALICJA LOK RZESZÓW 91,7 88,1 90,5 270,3
5 BRZEGOWY MIKOŁAJ 2005 PROMIEŃ BOCHNIA 84,3 87,3 93,9 265,5
6 RUSIN TYMOTEUSZ 2005 GALICJA LOK RZESZÓW 79,1 90,7 84,1 253,9
7 MAZUR FILIP 2003 HUSARIA LOK KROSNO 67,1 79,9 74,5 221,5
8 GŁOWIŚ JĘDRZEJ 2005 GALICJA LOK RZESZÓW 87,3 68 66,2 221,5

 

Protokół nr 5 Pistolet Pneumatyczny 40 strzałów juniorki młodsze
Miejsce Nazwisko i Imię Rok ur. Klub I II III IV Wynik 10X Uwagi
1 BOBA ALEKSANDRA 2001 KSS PIAST BIERUŃ 86 88 88 89 351 2
2 GNIEWEK JULIA 2000 PROMIEŃ BOCHNIA 88 90 83 84 345 3
Protokół nr 6 Pistolet Pneumatyczny 40 strzałów juniorzy młodsi
Miejsce Nazwisko i Imię Rok ur. Klub I II III IV Wynik 10X Uwagi
1 PRAJSNAR DAMIAN 2000 NAFTA KROSNO 76 67 80 83 306 1
2 PIEKARZ PIOTR 2000 PROMIEŃ BOCHNIA 71 75 76 71 293
3 PACZOSA KACPER 2001 HUSARIA LOK KROSNO 59 77 53 66 255 1

 

Protokół nr 7 Karabin Pneumatyczny 40 strzałów juniorki młodsze
Miejsce Nazwisko i Imię Rok ur. Klub I II III IV Wynik 10X Uwagi
1 CZUPRYN MONIKA 2001 MUKS JEDLICZE 91,2 94,2 96,7 90,3 372,4
2 MACIEJCZYK NATALIA 2001 MUKS JEDLICZE 79,4 90,3 92,5 78 340,2

 

Protokół nr 8 Karabin Pneumatyczny 40 strzałów juniorzy młodsi
Miejsce Nazwisko i Imię Rok ur. Klub I II III IV Wynik 10X Uwagi
1 SAJDAK SZYMON 2000 TKS LOK TARNÓW 99,2 97,8 100,3 95,8 393,1
2 CZAJKOWSKI MIKOŁAJ  2000 TWIERDZA LOK PRZEMYŚL 92,6 93,3 92,7 95,7 374,3
3 HAWRANIK PAWEŁ 2000 TWIERDZA LOK PRZEMYŚL 90,5 88,3 89,1 89,5 357,4
4 SZYMAŃSKI DOMINIK 2000 NAFTA KROSNO 75,1 77,9 79,3 75,3 307,6
Protokół nr 9 Pistolet Pneumatyczny 40 strzałów juniorki
Miejsce Nazwisko i Imię Rok ur. Klub I II III IV Wynik 10X Uwagi
1 WAŚKO BARBARA 1999 PROMIEŃ BOCHNIA 82 87 92 95 356
2 KOLANKO IZABELA 1999 HUSARIA LOK KROSNO 74 86 76 82 318 1
3 ZAJĄC NATALIA 1999 HUSARIA LOK KROSNO 72 81 79 82 314 2
4 SUDOŁ WERONIKA 1999 TWIERDZA LOK PRZEMYŚL 76 73 78 66 293 2
5 KOZŁOWSKA ALICJA 1999 HUSARIA LOK KROSNO 67 63 75 68 273 9

 

Protokół nr 10 Karabin Pneumatyczny 40 strzałów juniorki
Miejsce Nazwisko i Imię Rok ur. Klub I II III IV Wynik 10X Uwagi
1 BYKOWSKA WERONIKA 1999 TKS LOK TARNÓW 103 103,6 104,5 102,5 413,6
2 GÓRNIAK SABINA 1997 TWIERDZA LOK PRZEMYŚL 97,2 96,3 101,8 95,9 391,2
3 BOŻEK BRYGIDA 1997 GALICJA LOK RZESZÓW 101 97,8 96,9 95 390,7
4 FRANUS ALEKSANDRA MUKS JEDLICZE 87,3 90,7 84,6 92,3 354,9
5 RYSZ MARIA 1999 NAFTA KROSNO 76,7 94,4 91,1 89,4 351,6
6 POMPROWICZ PAULINA 2000 MUKS JEDLICZE 91,8 75,8 79,6 82,3 329,5

 

Protokół nr 11 Pistolet Pneumatyczny 40 strzałów seniorki
Miejsce Nazwisko i Imię Rok ur. Klub I II III IV Wynik 10X Uwagi
1 KOSCHMIEDER KATARZYNA 1994 KS TWIERDZA LOK PRZEMYŚL 87 94 92 93 366
2 BOBA ANNA 1978 PIAST BIERUŃ 87 88 85 92 352
3 CHYLASZEK MAŁGORZATA 1976 KS BASTION KĘTY 90 89 85 87 351
4 WIETECHA AGATA 1983 KSZO LOK KRAKÓW 80 87 90 86 343
5 URBAN BEATA MUKS JEDLICZE 74 80 73 74 301
6 MAZIARZ SANDRA 1993 HUSARIA LOK KROSNO 73 76 79 71 299

 

Protokół nr 12 Karabin Pneumatyczny 40 strzałów seniorki
Miejsce Nazwisko i Imię Rok ur. Klub I II III IV Wynik 10X Uwagi
1 CIELEBON IWONA 1988 TS WISŁA KRAKÓW 99,6 102,8 96,7 101,2 400,3
2 MICHALAK NATALIA 1993 HUSARIA LOK KROSNO 95,5 98,2 99 98,8 391,5
3 ADRIAN MAGDALENA 1992 KSS PIAST BIERUŃ 97,5 98,4 98,5 96,7 391,1
4 KRAWIEC ALICJA 1988 KS BASTION KĘTY 94,8 95,8 95,7 99,1 385,4
5 SZAREK ANNA 1991 HUSARIA LOK KROSNO 79,5 90,5 94,5 87,1 351,6
6 MUSZAŃSKA JUSTYNA 1999 MUKS JEDLICZE 70,7 69,2 79,9 91,8 311,6

        

 

Protokół nr 13 Pistolet Pneumatyczny 60 strzałów juniorzy
Miejsce Nazwisko i Imię Rok ur. Klub I II III IV V VI Wynik 10X Uwagi
1 MIĘSOWICZ MARCIN 1998 GALICJA LOK RZESZÓW 94 94 87 90 97 95 557 13
2 PASTUŁA TOMASZ 1997 GALICJA LOK RZESZÓW 94 93 90 93 91 93 554 9
3 EKIERT SZYMON 1998 NAFTA KROSNO 76 82 86 86 68 81 479 5
4 KOPERSTYŃSKI PATRYK 1998 NAFTA KROSNO 82 84 75 80 80 74 475 2
5 ORSZAK DAMIAN 1998 MUKS JEDLICZE 80 77 70 82 83 82 474 2
6 CZELNY JAKUB MUKS JEDLICZE 75 79 84 70 83 75 466 1

  

 

      

Protokół nr 14 Karabin Pneumatyczny 60 strzałów juniorzy
Miejsce Nazwisko i Imię Rok ur. Klub I II III IV V VI Wynik 10X Uwagi
1 ZAWISZA KONRAD 1998 NAFTA KROSNO 95 93,5 97,1 94,9 96,8 98,8 576,1
2 CIERPIAK PIOTR 1999 NAFTA KROSNO 73,9 52,3 64,6 68,2 51,8 61,6 372,4

    

Protokół nr 15 Pistolet Pneumatyczny 60 strzałów seniorzy
Miejsce Nazwisko i Imię Rok ur. Klub I II III IV V VI Wynik 10X Uwagi
1 KOŚCIELNIK GRZEGORZ 1977 KS LOK BASTION KĘTY 97 94 95 97 95 98 576 12
2 BĄKOWSKI MICHAŁ TWIERDZA PRZEMYŚL 94 92 92 93 89 92 552 6
3 JERZAK TOMASZ 1990 HUSARIA LOK KROSNO 89 90 90 92 90 90 541 9
4 JAKUBOWICZ MACIEJ 1988 HUSARIA LOK KROSNO 86 87 93 91 94 90 541 10
5 WALASZCZYK TOMASZ 1973 MUKS JEDLICZE 87 86 86 93 94 93 539 8
6 ŚWIĄTEK EDWARD 1959 MUKS JEDLICZE 90 90 91 86 84 85 526 4
7 DOMAGALSKI MAREK 1996 TWIERDZA PRZEMYŚL 87 88 91 82 85 82 515 7
8 NOWAK KAROL 1995 MUKS JEDLICZE 86 85 82 87 84 87 511 3
9 SZWAST WIKTOR 1992 HUSARIA LOK KROSNO 88 90 82 81 85 81 507 1
10 KRAWCZYK ANDRZEJ 1982 PROMIEŃ BOCHNIA 81 87 85 86 87 81 507 5
11 SŁOWIK TOMASZ 1993 MUKS JEDLICZE 85 82 89 84 81 78 499 4
12 BYKOWSKI KRZYSZTOF 1961 MUKS JEDLICZE 85 78 84 83 86 80 496 4
13 SYCHTA STANISŁAW 1959 HUSARIA LOK KROSNO 83 83 80 77 83 84 490 1
14 KORZYSTKA KAMIL 1986 TWIERDZA PRZEMYŚL 89 81 85 77 76 80 488 1
15 FIAŁKIEWICZ GRZEGORZ 1985 MUKS JEDLICZE 80 75 81 77 79 64 456 1
16 WÓJCIK ŁUKASZ 1993 MUKS JEDLICZE 72 75 73 70 84 77 451 1
17 SOLIŃSKI TOMASZ 1975 HUSARIA LOK KROSNO 76 73 79 75 70 62 435 2
18 RYGIEL JASEK 1973 HUSARIA LOK KROSNO 65 77 78 70 75 65 430 1
19 BARAN MACIEJ 1974 TWIERDZA PRZEMYŚL 66 72 64 72 56 70 400
20 TUREK JANUSZ 1964 HUSARIA LOK KROSNO 47 60 51 50 55 53 316 1
Protokół nr 16 Karabin Pneumatyczny 60 strzałów seniorzy
Miejsce Nazwisko i Imię Rok ur. Klub I II III IV V VI Wynik 10X Uwagi
1 GRUBKA PIOTR 1990 KBS PSZCZYNA 99,9 102,9 102,4 103,2 103,3 102,4 614,1
2 KAPCIA MIECZYSŁAW 1953 PROMIEŃ BOCHNIA 96,1 99,9 97,5 98,5 99,6 102,4 594
3 ŻYWIEC RADOSŁAW 1994 HUSARIA LOK KROSNO 101,2 98,4 96,7 101,1 100,5 96,1 594
4 BRZEGOWY DARIUSZ 1979 PROMIEŃ BOCHNIA 86,6 90 92,2 93,3 97,8 93,1 553
5 PAWLUŚ ADRIAN 1993 MUKS JEDLICZE 90 90,4 92,6 84,8 85,6 94 537,4
6 PIĘKOŚ MAREK HUSARIA LOK KROSNO 87 84,2 93,9 83,1 87,8 88,7 524,7
7 LISOWSKI DANIEL 1996 NAFTA KROSNO 87,9 84,9 81 82,5 91,8 93,3 521,4
8 KRYGOWSKI PAWEŁ 1997 NAFTA KROSNO 75,7 86,9 85,7 89,5 82,6 81,2 501,6
9 RYSZ KRYSTIAN 1997 MUKS JEDLICZE 83,6 80,3 82,7 79,3 81,8 87 494,7
10 NIEPOKÓJ KONRAD HUSARIA LOK KROSNO 83,7 81,6 72,7 81 80,5 87,5 487
11 RODYCZ BARTŁOMIEJ NAFTA KROSNO 88 76,8 80,9 80,3 75,9 83,5 485,4
12 SZYCHTA STANISŁAW 1959 HUSARIA LOK KROSNO 57,2 80,5 58,7 67,5 69,2 69,8 402,9
13 PACZOSA MARCIN 1975 HUSARIA LOK KROSNO 67,3 71,7 57,7 56,7 72,8 59,2 385,4
14 KAZALSKI DANIEL 1975 HUSARIA LOK KROSNO 54,1 57,5 67,4 54,1 55,6 63,6 352,3

 

 KLASYFIKACJA    ZESPOŁOWA :

 

 
MIEJSCE NAZWA   ZESPOŁU

 

SUMA

PUNKTÓW

1 TKKF PROMIEŃ BOCHNIA 114
2 HUSARIA KROSNO 87
3  MUKS PODKARPACIE JEDLICZE 75
4 UMGKS NAFTA KROSNO 58
5 KS TWIERTDZA PRZEMYŚL 54
6 GALICJA LOK RZESZÓW 47
7 PIAST BIERUŃ 25
8 BASTION KĘTY 23
9 TKS LOK TARNÓW 20
10 KBS PSZCZYNA 10
10 WISŁA KRAKÓW 10
11 KSZO LOK KRAKÓW 7

 

FINAŁ

1 PALONEK JULIA 7 7,9             14,9
2 GAJEWSKI FILIP 6,8               6,8
3 BOBA ALEKSANDRA 9,2 9,9 9,1 7,8         36
4 PRAJSNAR DAMIAN 7,9 8 8,1 10,1 5,5 6,7     46,3
5 WAŚKO BARBARA 9,3 10,3 9,6 10,1 8,3 8,9 10,2 9 75,7 II MIEJSCE
6 MIĘSOWICZ MARCIN 9,9 9,9 6,5           26,3
7 KOSCHMIEDER KATARZYNA 9,1 8,3 6,7 10,2 5,4       39,7
8 KOŚCIELNIK GRZEGORZ 9,1 9,8 8,6 9,2 10 10,4 9,9   67
                  0
0
15 SZĘSZOŁ KATARZYNA 9,7 9,7 9,5 9,8 10 9,8 9,8 9,8 78,1 I MIEJSCE
16 SMOŁA IGOR 9,2               9,2
17 CZUPRYN MONIKA 10,1 8,9 8,8           27,8
18 CZAJKOWSKI MIKOŁAJ 9,9 8,6             18,5
20 BYKOWSKA WERONIKA 10,1 10,5 10,6 9,8 10,9 10 9,4   71,3 III MIEJSCE
21 ZAWISZA KONRAD 9,6 10,1 10,7 9,9 10,8 9,4     60,5
22 CIELEBON IWONA 10,6 10,5 9,5 8,5         39,1
23 GRUBKA PIOTR 9,3 9,7 10,5 10 8,6       48,1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ