Boże Ciało w Jedliczu. Ulicami miasta przeszła procesja z Najświętszym Sakramentem [ZDJĘCIA]

5
2226
Dziś Święto Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Mieszkańcy Jedlicza i okolicznych miejscowości przeszli w czwartek (20.06) ulicami miasta w uroczystej procesji. Uczestnictwo w procesji to publiczna manifestacja wiary. To jedno z najbardziej uroczystych świąt obchodzonych przez Kościół katolicki.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, potocznie nazywanego Bożym Ciałem, rozpoczęto mszą świętą w kościele parafialnym p.w. Świętego Antoniego Padewskiego w Jedliczu, a po mszy świętej wierni przeszli ulicami miasta w uroczystej procesji, podczas której ksiądz niósł pod baldachimem Najświętszy Sakrament.

Wierni zatrzymują się przy czterech ołtarzach, które symbolizują cztery strony świata (cztery żywioły), a przede wszystkim cztery Ewangelie Święte. Ołtarze przygotowali: Pierwszy – mieszkańcy Męcinki, Chlebnej i Oazy Rodzin. Drugi na Rynku – mieszkańcy Rynku i ul. Łukasiewicza i przyległych oraz członkowie Caritas. Trzeci u Sióstr zakonnych – przygotowali mieszkańcy ul. Tokarskich oraz Akcja Katolicka. Czwarty przy kościele – mieszkańcy ulic za torami i Rodzina Radia Maryja.

– Pragnę serdecznie podziękować straży pożarnej, policji za zabezpieczenie naszej procesji. Dzieciom za sypanie kwiatów, wszystkim za pobożny udział w tym wielkim wydarzeniu religijnym. Wszystkim składam „Bóg zapłać”- powiedział ks. proboszcz Stanisław Turoń, który na koniec udzielił wiernym błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

 

 

PODZIEL SIĘ

5
Dodaj komentarz

avatar
Kliknij w ikonkę poniżej, aby dodać zdjęcie
 
 
 
Kliknij w ikonkę poniżej, aby dodać film
 
 
 
Other File Types
 
 
 
4 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
4 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejszy wątek
4 Autorzy komentarzy
Niebieska sukienkaSłoneczkoJan sercePiotrek222Lucjan Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Lucjan
Lucjan
Niedostępny

Piekna publiczna manifestacja wiary! Jak co roku pogoda dopisala:)))

Piotrek222
Piotrek222
Niedostępny

Nie szata zdobi człowieka ale niektórzy ubrani jak na plaze

Jan serce
Jan serce
Niedostępny

Boga trzeba mieć w sercu a patrząc na polskie społeczeństwo to tylko niestety przyzwyczajenie i obłuda większość tych niby katolików po wyjściu z kościoła nabila by nóż w plecy drugiemu człowiekowi

Słoneczko
Słoneczko
Niedostępny

Glace w słońcu lśnią ,pogoda się udała ,ładne zdjęcia

Niebieska sukienka
Niebieska sukienka
Niedostępny

Przypomina mi się dzieciństwo ,teraz gdy wróciłam w rodzinne strony i pomimo ,że to już nie moja parafia, miło powspominać tamte chwile …