Kiedy polityka próbuje wchodzić do kościoła

58
3268
Bardzo ciepło mówi się o Orszaku Trzech Króli w Jedliczu. O tym, że to religijna, społeczna, oddolna inicjatywa, która ma łączyć- czytaliśmy już kilka razy. Takie wzruszające słowa padły też z ust koordynatorki Orszaku w Jedliczu Lidii Lipki, która w ferworze organizacyjnym nie podziękowała osobom, które bezinteresownie pomagały przy tworzeniu Orszaku. Nie zapomniała za to podziękować… samej sobie.
fot. zdjęcie ilustracyjne/fotolia

Już po raz trzeci w Jedliczu Święto Objawienia Pańskiego obchodzono w szczególny sposób. W barwnym Orszaku kilkuset wiernych przemaszerowało do szopki betlejemskiej. Przykre jest tylko to, że przed Orszakiem, w trakcie, jak i po, z premedytacją, pominięto osoby, które pomagały przy jego organizacji. Tak odwdzięczono się za ich zaangażowanie i wsparcie. Natomiast w podziękowaniach wygłaszanych ze sceny i na prywatnym portalu pana Dudy, wyeksponowano tylko wybrane osoby. Niektóre startowały kiedyś w wyborach samorządowych i parlamentarnych. Z mizernym skutkiem. Czy to ma być “złoty środek” na wygraną w niedalekiej przyszłości? Niebawem wszystko się wyklaruje.

Nie wszystko złoto, co się świeci

Ciekaw jestem kto dokonywał selekcji nazwisk w podziękowaniach? Ale tak to jest kiedy polityka próbuje wchodzić do kościoła. Od razu uprzedzam, że kościół to nie tylko budynek. To wspólnota, a nie ciemnota! Nie ma i nie będzie przyzwolenia na takie praktyki!

Jestem ciekaw jak na to wszystko zareagowaliby honorowi patroni tegorocznego Orszaku? Czy wskutek swoich ludzkich ułomności osoby, które popadają w niewolę pychy mają prawo robić takie rzeczy? Czy wymowne hasło przewodnie Orszaku: “Bóg jest dla wszystkich” jest dla nich tylko narzuconym odgórnie, pustym sloganem? Czy to do niczego nie zobowiązuje?

 

PODZIEL SIĘ

58
Dodaj komentarz

avatar
Kliknij w ikonkę poniżej, aby dodać zdjęcie
 
 
 
Kliknij w ikonkę poniżej, aby dodać film
 
 
 
Other File Types
 
 
 
23 Wątki komentarzy
35 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejszy wątek
23 Autorzy komentarzy
szaradzistaxlxlantypiratTomekZibi Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
elaa
elaa
Niedostępny

Lidia jest wspaniałą organizatorką. Może zapomniała podziękować. Zdarza się jak się ma tyle na głowie

lipa jak fix
lipa jak fix
Niedostępny

zapomieć można raz, potem jej przypomnieli wiec nie kombinuj jej bronic ale najważniejsze jest że to jej stowarzyszenie zobiło to się podkreśla wyrazie bo za rok wybory do sejmu 😛

Ania
Ania
Niedostępny

Kogo redaktor ma na myśli proszę o napisanie kto się angażował a nie dostał podziękowań? A nie pisanie zagadkami… Jeśli ktoś angażuje się z własnej woli to nie oczekuje na podziękowania przy widowni i nie robi z tego afery!

RR12
RR12
Niedostępny

jak ktoś pomaga to mu się dziękuje- to takie oczywiste
jak ktoś dziękuje to nie wymienia siebie na pierwszym planie no trochę taktu 😉

Ania
Ania
Niedostępny

Z tego co widziała na filmie i pamiętam z orszaku to organizatorzy witali w imieniu swoim i stowarzyszeń mieszkańców uczestniczących w tym wydarzeniu a nie tak jak piszesz na pierwszym planie dziękowali sobie!!!

elaa
elaa
Niedostępny

jak masz taką dobrą pamięć to przypomnij sobie kto się lansował

Tomek
Tomek
Niedostępny

A kto usunal herb powiatu i gminy z wszystkich plakatów orszaku co wisiały na mieście i nie tylko? Kłamstwo co wygaduja ze to ma jednoczyć jak sami pozbyli się tych co też organizowali orszak. Wstyd panie Tomkiewicz jaki pan dal przykład młodszej koleżance.

wujek dobra rada
wujek dobra rada
Niedostępny

Jest młoda i jeszcze niedoświadczona ale jak można być tak aroganckim, mania wyższości czy brak szacunku, opamiętania i zimny prysznic koniecznie

aaaaa
aaaaa
Niedostępny

Nie popełnia błędów ten kto nic nie robi… Proponuję przejąć inicjatywę w przyszłym roku, będziemy krytykować. Pozdrawiam

arbuz
arbuz
Niedostępny

popełnić błąd można przyjaciele ale to celowe działanie nie broń ich tak chyba że bronisz siebie 🙂

karooo
karooo
Niedostępny

Kogo pominięto? Nazwiska proszę podać to wtedy będziemy mieli o czym rozmawiać.

dumny wuj
dumny wuj
Niedostępny

gabrysi która spiewa pięknie naprzykład

Obiektyw
Obiektyw
Niedostępny

Proszę nie podszywać się po Arbuza. Każdy chciałby nim być, rozumiem…ale proszę pamiętać, że i tak będzie marną imitacją oryginału.

patryk
patryk
Niedostępny

w tamtym roku Gabrysia była aniołkiem a teraz jej nie było czy mama zakazała przyjść po tym jak się dowiedziała że córa lubi prezerw. i obnosi się z tym publicznie , to jest wlasnie wybiórcze przestrzeganie przykazan to takie katolickie

AutemFlinstonaprzezUSA
AutemFlinstonaprzezUSA
Niedostępny

Drogi redaktorze! Więcej nie będę czytać tego portalu. Widać, że jest on ustawiony przeciwko konkretnym osobom. Jak Pan może oczerniać kobietę w internecie i to jeszcze manipulując słowami? Nie ma pan za grosz godności ani szacunku. Pisząc takie rzeczy pokazuje pan jedynie, że ten portal nie jest wartościowym portalem. Żaden dobry człowiek nie pisze takich rzeczy o kimś. W tym momencie stracił Pan resztki zaufania do mnie. Ciekawe czy zapłacono panu za te artykuły. Podziękowania złożono wielu osobom, m.in. Pani Burmistrz, której jak można się domyślać, taki hejt w wiadomą osobę na j24 jest bardzo przychylny. Co jest przykre bo… Czytaj więcej »

wujek
wujek
Niedostępny

to nie czytaj a najlepiej nie pisz takich farmazonów to nie autor jest winny tylko zaściankowa mania wyższości samouwielbienia. tak samo przy Amber Gold dziennikarze byli winni bo pisali o syfie???????

Ciotka klotka
Ciotka klotka
Niedostępny

Tutaj nie ma farmazonów. Powiedzcie kogo pominięto bo to najbardziej istotne w tym artykule. “Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził’

Wybory tuż tuz
Wybory tuż tuz
Niedostępny

To skandaliczne ze pana Starostę wymieniono na szarym końcu. Podziękowania dla niego są wstawione tam na sile i nawet nie pasują do całości.to robota byłego ministranta!

Amelia
Amelia
Niedostępny

Naprawdę ktoś widzi problem, że na orszaku wymieniono starostę na końcu? Może jeszcze ponarzekamy na pogodę, że słońce świeciło za mocno? A może podziękowania były składane wedle tego kto ile zrobił?

Ania
Ania
Niedostępny

Polecam obejrzeć film z orszaku na tv Krosno a potem pisać co mówiono i kiedy komu składano podziękowania

Meta
Meta
Niedostępny

Czyżby Tomasz chciał wyręczyć Proboszcza?

Bit
Bit
Niedostępny

Kto ma klucz do klatki w ktorej siedzi ptok slowik?

kit
kit
Niedostępny

o prosze ktoś w akcie desperacji uderza w pana dziennikarza jakie to polskie i popularne

Maro
Maro
Niedostępny

Jakie to polskie i popularne hejtować kogoś kto robi dobrą robotę dla społeczeństwa 😉

xlxl
xlxl
Niedostępny

a jakie chamskie zwłaszcza kiedy nie ma się argumentów

Pawcio
Pawcio
Niedostępny

Chce podziękować Joli za to ze była. Była pięknie ubrana . SŁOWEM SWIETNIE

strażak
strażak
Niedostępny

dziękujemy za wspaniałą organizację było wspaniale szkoda tylko że się kłocicie bo fakt powinni wszystkich zaprosic i podziekowac tak jak w hasle orszaku jest ale bledow nie polelnia ten co nic nie robi

OSP
OSP
Niedostępny

Jola juz podziękowała. Szkoda tylko że nie była w mundurku strazackim

ooo
ooo
Niedostępny

OSP Żarnowiec mają nowy wóz, budują remizę nowiutką, itd ale ty szczekaj sobie szczekaj z bezradności. Ludzie potrafią myśleć sami i znają twoje sztuczki

Piy
Piy
Niedostępny

Strach pani burmistrz przed strata stolka zaczyna być przerażająca

Wybory tuż tuz
Wybory tuż tuz
Niedostępny

Wole na tym stanowisku obecna burmistrz jak jedlickie kolo pis które trzyma z PZPR i SB

popis
popis
Niedostępny

jaką przeszłość ma pan Jerzy który jest twarzą jedlickiego koła PiS? gdzie nauczył się tak krzyczeć! to jest ciekawe

Meta
Meta
Niedostępny

Ty. Z kim to trzyma. Podaj nazwiska.

mauzer
mauzer
Niedostępny

nie wiecie kto ma do sprzedania tanio olej najlepiej w beczce??? biorę kilka

joseph
joseph
Niedostępny

a co to ma wspólnego z polityką?

Meta
Meta
Niedostępny

Proponuje aby od dziś trafić ze Orszok to zasługa Joli.Poważnie. Ona tyle się nacharowala.

Meta
Meta
Niedostępny

Sorry. Ma być trąbić

Patafil
Patafil
Niedostępny

Pani Lipka była by świetnym burmistrzem. Młoda, ambitna, kulturalna, wykształcona. Ma bardzo dobry charakter. Nie bedzie dzielić. Co ważne nie jest msciwa.

były uczeń
były uczeń
Niedostępny

Wykształcona teraz tak. A w szkole średniej w lo jedlicze jedynka za jedynką aż trzeba było sie do budowlanki przenieść. Z polskiego to szkoda gadać. Buraka szczelała bo nic nie wiedziała. I takie osoby do sejmu się pchają. Nie głosuje !

Obiektyw
Obiektyw
Niedostępny

Namawiam wszystkich do bojkotowania tego forum, ponieważ jedyną rzeczą na jakiej zależy tu piszącemu te głupoty redaktorkowi, jest ożywienie konającego śmietnika, nazywanego tylko przez pomyłkę portalem. Żenada jak zawsze. Brak sensu w pisaniu, brak sensu w zachowaniu, brak sensu działaniu. Chamstwo, buractwo, na które jedyne co prawda, nie powinno byc przyzwolenia. Sądzę, ze juz nawet Jolka tego nie popiera co tu się wypisuje, bo to są wypociny chorej jaźni. Mieszkańcy przestańmy karmić tego Trolla.

Wybory tuż tuz
Wybory tuż tuz
Niedostępny

A ja zachęcam do czytania i pisania bo codziennie ważą się losy gminy i to od nas zalezy czy wybierzemy ludzi którzy będą zabiegać o interesy gminy czyli nas wszystkich czy będą troszczyć się o swoją przyszłość!!!!

Obiektyw
Obiektyw
Niedostępny

Tak, ale z całą pewnością nie na tym portalu.

joseph
joseph
Niedostępny

każdy ma swoje poglądy

Mloda
Mloda
Niedostępny

Hehe,to s u e nazywa syndrom parcia na SZKŁO,
w szkole tez ta pania byla organizatorem czegos,czy nagle wyszło?
Zreszta tu jest sporo takich osobistosci co mają to parcie z opoznionym zapłonem,uspionym 😉

xlxl
xlxl
Niedostępny

Bo jedyny słuszny portal to ten ,ktory czytasz.Obyś nie zlapał ORGazmu…

emenems
emenems
Niedostępny

Ludzie Wy jesteście wszyscy nienormalni. Tylko to czytać i załamac ręce. Najlepiej pewnie by było ustawke zrobić to byście sie wszyscy wyżyli.

Piotr
Piotr
Niedostępny

Przestańcie organizować te uroczystości i problem sam zniknie, po co tworzyć coś co dzieli ? Tyle lat obywało się bez tych “jasełek” i niech tak zostanie.

Rozita
Rozita
Niedostępny

Celem Orszaku Trzech Króli było wspólne kolędowanie , a nie wysłuchiwanie podziękowań.

Gaba
Gaba
Niedostępny

to prawda chociaż podziękować powinno się wszystkim a nie wybiórczo

Mloda
Mloda
Niedostępny

Wygląda ,ze te cale jaselka to taki ruch w strone pokazania ,ja organizator powazny dla ludu zapamietajcie mnie ,za kilka lat… przy jakiejs kartce skojarzycie mnie i moze jakis X postawicie.
Jesli sie zrecie o podziekowania ,sprawa jest prosta.
Trzeba bylo zrobic napisy koncowe jak na filmie i wymienic wszystkich ,dwa tuziny organizatorow ,vipy ,muzykanci , konie … lud.

joseph
joseph
Niedostępny

zwykła przyzwoitość nakazuje podziękować wszystkim

Patafil
Patafil
Niedostępny

A ja wam mowie ze to wszystko dzięki JOli. Gdyby nie JOLA to by nic nie było. Jola moim idolem.

joker
joker
Niedostępny

Śmieszne to wszystko jak i Ci “dorośli” ludzie w przebraniach. Bóg z góry patrzy i żałuje, że więcej rozumu nie dał.

Zibi
Zibi
Niedostępny

Albo kościół albo polityka w takim stylu.

antypirat
antypirat
Niedostępny

tak sie wlasnie steruje ciemnota

xlxl
xlxl
Niedostępny

A na orgu ( pod orszakiem),chyba nie na temat ,ale nie niech tam….jakaś głupia baba ubolewa, że się jej pralka zepsuła ,bo puściła se bez wody,silnik jej się spalił i straszy teraz pół powiatu,ze to wina GK..Tak kończą nieodpowiedzialni pismacy,ktorzy ujadają nie mając argumentów a nie sprawdzą czy w pralce jest woda-hehe

szaradzista
szaradzista
Niedostępny

I widzisz Arbuz kto wiatr sieje burze zbiera….A ARBUZ I BURZA to anagram jesli wiesz co to jest anagram

szaradzista
szaradzista
Niedostępny

I widzisz Arbuz ,kto sieje wiatr burzę zbiera….A akurat BURZA i ARBUZ to anagram jeśli wiesz co to jest anagram…..