Młode siatkarki z GOSiR Jedlicze na Mistrzostwach Polski Kinder Sport – Zabrze 2018

1
1121

Po zdobyciu złotego medalu w finale wojewódzkim 2-ek siatkarskich, drużyna z Jedlicza uzyskała możliwość startu w Mistrzostwach Polski w minisiatkówce dziewcząt. Zawody te odbyły się w Zabrzu w dniach 5 – 8 lipca  2018 r.  Sam udział w takiej imprezie finałowej – to już ogromny sukces i prestiż dla ośrodka, gminy, a dla dziewcząt niesamowite przeżycia  i może jedyna szansa na udział w finałach ogólnopolskich w grach zespołowych.

W zawodach wzięły udział najlepsze drużyny 2-ek, 3-ek, 4-ek z całej Polski – w tym ekipa  z Jedlicza. Dziewczęta walczyły dzielnie – mimo, że to pierwsza ich tak duża impreza, a  zawodniczki są dopiero z IV klasy. Tegoroczna edycja ogólnopolskiego turnieju Kinder Sport objęła około 44 tysiące uczestników, to 1056 meczów rozegranych przez 800 młodych siatkarzy w finale. To jeden z największych turniejów siatkówki dla dzieci
w Europie.

Finały Mistrzostw Polski – to nie tylko rozgrywanie spotkań i rywalizacja sportowa.
W czasie wolnym – zawodniczki odpoczywały, zawierały nowe znajomości, brały udział w atrakcjach organizowanych przez animatorów oraz w spotkaniach z gwiazdami siatkówki: Sebastianem Świderskim i Piotrem Gruszką. Otrzymały drobne gadżety: koszulka, rękawki siatkarskie, identyfikatory imienne.

Ostatecznie, po rozegraniu 10-ciu spotkań, z czego 3 zakończyły się zwycięstwem, a 2 przegranym tie – breakem, nasze dziewczęta uplasowały się na XXX miejscu w Polsce na około 8 tysięcy uczestniczek, które wzięły udział w rozgrywkach 2-ek dziewcząt. Jeden set zadecydował, że dziewczynki nie walczyły o 25 miejsce. Same zawodniczki już zapowiedziały walkę na przyszły rok w 3-kach – gdyż ponownie chcą wziąć udział
w finałach.

Wyjazd i udział w tej sportowej imprezie nie mógłby się odbyć, gdyby nie wsparcie finansowe i organizacyjne kilku osób. Szczególne podziękowania należą się Panu dyrektorowi GOSiR Wojciechowi Florczakowi, który w znacznym stopniu wsparł finansowo wyjazd drużyny. Bez takiej pomocy – wyjazd oraz zdobycie nowych doświadczeń, zobaczenia poziomu siatkówki dzieci w Polsce – nie byłby możliwy.

Skład drużyny: Aleksandra Paradysz i Nadia Głowacka. Trener dziewcząt Pani Beata Wosiewicz.

Wszystkim dziękujemy za pomoc, a drużynie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

Oprac: Beata Wosiewicz

PODZIEL SIĘ

1
Dodaj komentarz

avatar
Kliknij w ikonkę poniżej, aby dodać zdjęcie
 
 
 
Kliknij w ikonkę poniżej, aby dodać film
 
 
 
Other File Types
 
 
 
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejszy wątek
1 Autorzy komentarzy
Michał Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Michał
Michał
Niedostępny

Już sam udział w tej fazie turnieju jest wielkim sukcesem zawodniczek i Pani trener Beaty Wosiewicz, brawo! Dziewczyny były najlepsze w województwie podkarpackim, a biorąc pod uwagę fakt, że nie trenują w takich warunkach, jak inni, należy im się ogromny szacunek.