Silne wichury nad miastem. Burmistrz zwołała naradę

7
3468

W związku z wichurami, które przeszły w godzinach nocnych nad miejscowościami Gminy Jedlicze Burmistrz Jolanta Urbanik zwołała naradę w celu ustalenia zakresu powstałych strat zrelacjonowania już podjętych działań ratowniczych i zabezpieczających oraz ustalenie przebiegu dalszych działań. Przedstawiona została także sytuacja spowodowana sobotnią awarią na magistrali wodociągowej w miejscowości Zręcin, która odpowiadała za problemy w dostępie do wody przez część mieszkańców Gminy Jedlicze.

Skutki spowodowane silnymi wiatrami są dość poważne. Został uszkodzony m.in. budynek laguny na Oczyszczalni Ścieków w Jedliczu (wichura zerwała ok. 100 m2 pokrycia dachowego), dach w Zespole Szkół  im. Armii Krajowej w Jedliczu Uszkodzone zostały także budynki jednorodzinne oraz gospodarcze w miejscowościach: Potok,  Moderówka, Podniebyle oraz Jaszczew. Całkowicie uszkodzona została konstrukcja metalowego garażu należącego do OSP Poręby.

Jak zapewnił Inspektor Dawid Kmiecik z Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego strażacy z gminnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych  pomagają w zabezpieczaniu uszkodzonych budynków i podjęli wszelkie działania w pomocy mieszkańcom, którzy ucierpieli w wyniku wiatrów. Zaznaczył, że jeszcze w godzinach porannych spływały nowe zgłoszenia o spowodowanych przez warunki atmosferyczne szkodach. W działaniach ratowniczych i zabezpieczaniu budynków udział biorą strażacy z OSP Dobieszyn, OSP Jaszczew, OSP Jedlicze, OSP Moderówka, OSP Chlebna, OSP Podniebyle, OSP Potok, OSP Żarnowiec. Dodatkowo strażacy z jednostek OSP usuwali powalone drzewa oraz powalony słup kolejowy na ulicy 1000-lecia.

Na bieżąco monitorowany jest także stan budynków socjalnych należących do Gminy Jedlicze.

Bardzo dziękuję wszystkim strażakom i osobom zaangażowanym w pomoc naszym mieszkańcom  i zabezpieczenie mienia. Według informacji Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej siła wiatru na naszym terenie dochodziła w porywach do 100 km/godz. Tam gdzie zostały uszkodzone dachy zapewniliśmy zabezpieczenie specjalną folią. Na szczęście szkody dotyczą jedynie mienia. Nie odnotowaliśmy przypadku, w którym ucierpiały bezpośrednio osoby. – mówi Burmistrz Jolanta Urbanik.

Dziękuję również  Prezesowi oraz pracownikom Jedlickiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, za bezzwłoczne podjęcie działań w sobotę w celu usunięcia poważnej awarii na głównym wodociągu w Zręcinie. Zaangażowani byli tam pracownicy JPGKiM z wykorzystaniem ciężkiego sprzętu – dodaje Burmistrz.

W związku z tym, iż sytuacja jest wciąż dynamiczna wszelkie szkody, zdarzenia oraz zagrożenia prosimy zgłaszać do Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego tel.: (13) 44 847 22, kom. 668 403 794

PODZIEL SIĘ

7
Dodaj komentarz

avatar
Kliknij w ikonkę poniżej, aby dodać zdjęcie
 
 
 
Kliknij w ikonkę poniżej, aby dodać film
 
 
 
Other File Types
 
 
 
4 Wątki komentarzy
3 Odpowiedzi na wątki
7 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejszy wątek
7 Autorzy komentarzy
MieszkaniecWojtekMikigrg!!! Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
realista
realista
Niedostępny

A gdzie OSP Męcinka bo nikt nie napisał a tez chłopaki jeździli

Agus
Agus
Niedostępny

Gmina jedlicze zamiast wydawac pieniadze na niepotrzebne inwestycje w zeszlym roku np.na budowe żłobka powinna teraz usunac powalone drzewa w lesie w Grabinach które leżą na poboczu drogi i te które mogą jeszcze spac oraz zadbac o bezdomne zwierzeta które sie plączą po terenie gminy

!!!
!!!
Niedostępny

P…..ij się w łep.

grg
grg
Niedostępny

tobie juz leczenie nie pomoze

Miki
Miki
Niedostępny

Agus na żłobek narzekasz A dziecko pierwsza dałaś zapisać. Porażko Ty…

Wojtek
Wojtek
Niedostępny

Ten wiatr dał się we znaki całej Polsce niestety.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
Niedostępny

Redaktory nie niusuja nic, olaboga tyle się działo wczora na drogach.