To oni będą reprezentować Gminę Jedlicze w Radzie Powiatu Krośnieńskiego

28
5023
Znamy nowy skład Rady Powiatu Krośnieńskiego. 23. osobową radę powiatu zasili 3 radnych z Gminy Jedlicze.
Rada Powiatu Krośnieńskiego liczy 23 osób. W nowej kadencji (2018-2023) w radzie zasiądzie trzech radnych z gm. Jedlicze /fot. Jedlicze24

Radni z Gminy Jedlicze

W nowej kadencji (2018-2023) w Radzie Powiatu Krośnieńskiego zasiądzie trzech radnych z Gminy Jedlicze. Zygmunt Ginalski (Prawo i Sprawiedliwość), Marcin Józefowicz (Prawo i Sprawiedliwość) oraz dotychczasowy radny Piotr Bril (wcześniej PSL, teraz Porozumienie Samorządowe Dla Powiatu).

Skład nowej rady (2018-2023) powiatu krośnieńskiego:

GŁADYSZ Kazimierz, SUBIK Monika, SAJDAK Stanisław, FEDAK Zenon, KRĘŻAŁEK Andrzej, WINNICKA-SAWCZUK Józefa, BEK Józef, PELCZAR Jan, NIERADKA Grzegorz, KENAR Stanisław, PARYLAK Maria Małgorzata, PIWOWAR Daniel, JÓZEFOWICZ Marcin, GINALSKI Zygmunt, BRIL Piotr, KASPRZYK Adolf, DZIUGAN Andrzej, PELCZAR Marian, STEFANIK Iwona, GUZIK Andrzej, AFTANAS Marek, SIENIAWSKI Tomasz, SIRKO Teresa.

Komentarz:

Największą liczbę głosów do rady powiatu, bo aż 844 głosy uzyskał Zygmunt Ginalski. Ilością głosów wyprzedził nawet byłego burmistrza Zbigniewa Sanockiego, który otrzymał 719 głosów. Aż trzy osoby na liście PSL nie przekroczyły nawet 50 głosów. Nawet wieloletnia sołtys Poręb Zofia Biedroń otrzymała tylko 42 głosy. Zbigniew Sanocki mandatu radnego powiatu nie otrzymał.

W wyborach do powiatu, otrzymanie mandatu radnego nie jest uzależnione jedynie od ilości głosów oddanych na danego kandydata, ale na rezultat pracuje cała lista, a więc wszyscy kandydaci.

Największą liczbę głosów do powiatu uzyskała lista PiS, bo aż 2217 głosów. Dzięki temu poza Z. Ginalskim do rady powiatu dostał się Marcin Józefowicz, który uzyskał 437 głosów.

641 głosów uzyskał obecny radny Piotr Waśko, po mimo to radnym powiatu na następną kadencję nie zostanie, gdyż w wyborach do powiatu, otrzymanie mandatu jest uzależnione od ilości głosów całej listy.

Do rady powiatu dostał się obecny radny Piotr Bril (637 głosów), i choć uzyskał on mniej głosów od Z. Sanockiego oraz P. Waśko, to wynik całej listy, z której startował jest lepszy od wyników list PSL i KO. Jako, że w wyborach do powiatu krośnieńskiego, największą liczbę głosów (razem lista: 2217 głosy) uzyskał PiS, zgarnie on dwa mandaty. Jeden mandat otrzyma Porozumienie Samorządowe Dla Powiatu (razem lista: 1634 głosy).

PODZIEL SIĘ

28
Dodaj komentarz

avatar
9 Wątki komentarzy
19 Odpowiedzi na wątki
17 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejszy wątek
17 Autorzy komentarzy
ZdfPoziomka123Edekmenda Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piotr
Piotr

No i to mi się podoba .

Doda
Doda

Mi też się to podoba

qwe
qwe

Jest jak ma być nareszcie

bnm
bnm

Na Zygmunta i cały PIS więcej ludzi oddało głos niż na kandydata PIS-u n Burmistrza. Trzeba było jechać tą karta do końca.

Mieszkaniec
Mieszkaniec

I brakło miejsca w radzie powiatu dla gwiazdora z Długiego.Tylko się cieszyć!!!

Pawlo
Pawlo

Mądry człowiek. Szkoda tylko , że z takiego komitetu wystartował…… pozdrawiam.

Mieszkaniec
Mieszkaniec

Czyli na terenie gminy mamy 719 UBwyateli i ich pociotkòw bo nikt przyzwoity na TW by nie głosował

ola
ola

Teraz mamy ład i porządek. Zbędnych komętarzy już nie potrzba. Gmina przyjazna każdemu 🙂 🙂 👏👍

ola
ola

potrzeba”

jan
jan

…”komętarz”, Oleńko zbyteczny. Pani od polskiego w purpurze.

Ewa
Ewa

Panie Piorze W. Gratuluję tak dobrego wyniki 🙂 Radnym życzę owocnej pracy na rzecz również naszej gminy! 🙂

Sikorka
Sikorka

Szkoda Panie Piotrze W. że to ten drugi Piotr a nie Pan przeszedł do powiatu. Okazuje się, że przyjęcie taktyki “siedź w kącie a znajdą cię” w przypadku Pana Piotra B. zadziała. A szkoda…

Xyz
Xyz

No tak Brill może i poczciwy ale klasy nie ma za grosz. Na jakimś zdjęciu z oficjalnej imprezy był w jeansach. Może chciał się załapać na kolejną kadencję żeby dobierać na porządny garnitur…..

Edek
Edek

A co robi pan Waśko oprócz dobrego wrażenia??? Wpycha się często nieproszony na imprezy i “błyszczy”…..

123
123

Co Edziu ty też tak robisz? Znasz chyba to powiedzenie każdy sądzi według siebie.

Poziomka
Poziomka

Ty Edek po tym co piszesz nawet dobrego wrażenia nie robisz, pachnie mi tu zazdrosnym wieśniakiem na kilometr. Do komory kukurydzę łuskać.

Zdf
Zdf

Skąd wiesz że nie proszony buraku? Podasz jakiś konkretny przykład czy tylko to piszesz co ci do bezmózgiej łepetyny wpadnie…

bnm
bnm

Najlepszy skład. Powodzenia !! !! !!

menda
menda

W gminie -tak, w powiecie nie

bnm
bnm

Teraz co 5 lat wybory do Samorządu ??

Pawlo
Pawlo

Tak

bnm
bnm

Powinny być co 20 lat bez prawa do reelekcji

terakota
terakota

Wyobrażasz sobie ,gdyby Ferenc teraz wygrał (wygrał)-20 lat to dla niego dożywocie.Dobrze jest jak teraz,przedtem było za krotko,by zrealizować zawarte w programie wyborczym obietnice

rafael
rafael

Ludzie podziękowali panu Sanockiemu i PSL-owi ! Przy okazji ludziom z dawnych układów w Gminie Jedlicze koń z napisem PSL się nie przysłużył ! Widać nie zauważyli że to już stara wyleniała chabeta !

demagog
demagog

Chyba to wizjonerka Konopnicka przewidziała pisząc nowelę “Nasza szkapa”….

jan
jan

…dobrze,że esbecki kapuś przerąbał

😖😖😖
😖😖😖

Dobrze ze urbanik wygrała bo sama musi odpowiadać za swoje błędy i je naprawić

ciekawski
ciekawski

Co z twoim rozumem? A to że wygrała to super….I jeszcze dyletancie-nazwiska piszemy z wielkiej litery